Więzienia i AIDS: publiczne wyzwanie zdrowotne

Sprawiedliwość i niesprawiedliwość są bliźniaczymi motywami przewodnimi, które przebiegają w dyskusjach o amerykańskich więzieniach i więzieniach. AIDS tylko zwiększyło negatywne konsekwencje polityki oszukiwania siebie i jeszcze bardziej zmniejszyło dystans między nimi a nami . Więzienia i AIDS zapewniają następujące statystyki: do końca 1994 r. 5 milionów osób przebywało w więzieniu, w więzieniu w okresie próbnym lub na zwolnieniu warunkowym, a 1,5 miliona z nich zostało uwięzionych; Murzyni, którzy stanowią 12 procent ogólnej populacji, stanowią 50,8 procent więźniów w stanowych i federalnych więzieniach; a wytyczne federalnego skazania wymagają, aby osoba posiadająca 5 g cracku otrzymała takie samo zdanie, jak osoba posiadająca 500 g kokainy w postaci proszku. Korekty są jednym z głównych sektorów wzrostu w kraju. Jest to również branża, która nieproporcjonalnie kieruje się do ubogich i ludzi kolorowych, z których wielu ma historie nadużywania narkotyków, które w pierwszej kolejności wprowadziły ich w zachowania przestępcze. Epidemia AIDS wybuchła w systemie więziennym, dotykając wielu ludzi, którzy byli już seropozytywni dla ludzkiego wirusa niedoboru odporności (HIV) i tworząc idealne medium, w którym wirus mógł rozprzestrzeniać się – otoczenie, w którym spotykają się kontakty tej samej płci i powszechne używanie narkotyków , z których oba organy ds. korekty muszą odmówić. Raport z 1994 r. Dotyczący około 5000 przypadków zachorowań na AIDS w stanowych i federalnych więzieniach odzwierciedla wzrost o 59 procent w stosunku do danych z lat 1992-1993 i opisuje najwyższą koncentrację stwierdzoną nigdzie w Stanach Zjednoczonych osób zarażonych wirusem HIV. Ponadto eksperci zgadzają się, że liczby te reprezentują zaniżone raportowanie problemu.
Chociaż istnieją inne czynniki, które zwiększają śmiertelność w więzieniach, szczególnie uderza nasilenie niepełnosprawności związanej z AIDS i śmierci wśród więźniów. Zdecydowane wyroki i trzy strajki i wypadki zwiększyły prawdopodobieństwo życia bez zwolnienia warunkowego, przyczyniając się do szarzenia więzień i czyniąc śmierć ostatecznym i nieuchronnym etapem uwięzienia dla wielu. Ale teraz, gdy używanie narkotyków w formie iniekcji jest obecnie najczęstszym czynnikiem ryzyka, AIDS jest najczęstszą przyczyną śmierci wśród więźniów, z których jeden zauważył: W jakiś sposób nie powinni oni musieć otrzymać wyroku śmierci tylko dlatego, że mają nawyk .
Na tle niepokojącej nieproporcjonalnej kary dla osób kolorowych autorzy próbują wyjaśnić wzorce instytucjonalnej, biurokratycznej i zawodowej bezczynności. Chociaż zgadzają się, że nie jest uzasadnione objęcie głównego mitu w społeczności Afroamerykanów, że czarni mężczyźni są wysyłani do więzień w dużych ilościach w celu zarażenia się HIV , trudniej jest uniknąć wniosku, że bezczelne lekceważenie osób zagrożonych, zarówno w więzieniu, jak i poza nim, leży u podstaw błędnej polityki, która reguluje zapobieganie AIDS i redukcję ryzyka w więzieniach. Autorzy dokumentują, że konsensualny seks, gwałt, dzielenie się igłą, tatuaż i późniejsze przenoszenie zakażenia HIV występuje w więzieniach i więzieniach. Zauważają jednak, że tylko dwa państwa dopuszczają nawet ograniczoną dystrybucję prezerwatyw lub zestawów do wybielaczy. Więźniowie, którzy mogą wysłuchać komunikatu o zapobieganiu i zmniejszyć ryzyko przenoszenia AIDS, są tym samym pozbawieni tej możliwości, uzasadniając tym samym komentarz autorów, że nieskuteczność systemów poprawczych w odpowiedziach na epidemię HIV / AIDS stanowi nie tylko niewykorzystaną szansę dla zdrowia publicznego ale także brak etyki i praw człowieka. Biorąc pod uwagę miejsce epidemii w społecznościach kolorowych – AIDS jest obecnie główną przyczyną śmierci wśród czarnych mężczyzn w wieku od 25 do 44 lat – i faktem, że jedna z każdych trzech czarnych mężczyźni w wieku od 19 do 29 lat podlegają jurysdykcji systemu wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, brak skoncentrowanych programów edukacyjnych i profilaktycznych wzmacnia pozycję autorów, że tylko zinstytucjonalizowany rasizm może stanowić taki poziom lekceważenia.
Ale nie wszystkie osoby zakażone wirusem HIV pozostają za kratkami
[hasła pokrewne: cefepim, polyporus, dekstran ]
[patrz też: dom na przeklętym wzgórzu cda, cysta naskórkowa, cystoskopia boli ]