Ceftriakson w porównaniu z doksycykliną w leczeniu ostrej rozsianym boreliozie ad 7

Rodzaje zdarzeń niepożądanych w dwóch grupach terapeutycznych różniły się, u pacjentów leczonych ceftriaksonem najczęściej zgłaszano biegunkę (37 procent) i pacjenci leczeni doksycykliną najczęściej zgłaszali nadwrażliwość i wysypkę (13 procent). Biegunka jest dobrze znanym efektem ubocznym ceftriaksonu.21 Nadwrażliwość na światło po leczeniu doksycykliną była opisywana przez innych. [7, 16] i może być zmniejszona przez zastosowanie blokerów nadfioletowych A i B lub przez unikanie bezpośredniego światła słonecznego podczas leczenia. Niniejsze badanie potwierdza obecną praktykę stosowania doustnie podawanej doksycykliny jako leczenia pierwszego rzutu w ostrej rozsianym boreliozie z Lyme. Jednak w przypadku pacjentów, u których tetracyklina jest przeciwwskazana lub u których występuje alergia na penicylinę, podawany pozajelitowo ceftriakson oferuje opcję leczenia, która jest równie skuteczna jak doksycyklina w leczeniu ostrej rozsianej choroby z Lyme.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierany przez dotację z Hoffmann-La Roche.
Jesteśmy wdzięczni następującym badaczom, którzy uczestniczyli w tym badaniu: CM Franklin, MD, Willow Grove, Pennsylvania; RP Messner, MD, Minneapolis; i RB Nadelman, MD, i J. Nowakowski, MD, New York Medical College, Valhalla. Ponadto, jesteśmy wdzięczni Susan Matour za pomoc w przygotowaniu manuskryptu.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny, State University of New York, Stony Brook (RJD, BJL); Departament Chorób Zakaźnych, Danbury Hospital, Danbury, Conn. (MJK); Klinika Middelfort, Eau Claire, Wis. (MFF); New York Medical College, Valhalla (GPW); Briarcliff Manor, NY (TJR); Greensport, NY (EG); La Crosse, Wis. (WAA); Willow Grove, Pa. (MF); i Hoffmann-La Roche, Nutley, NJ (DO, LC, DM).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Dattwylera z Departamentu Medycyny, State University of New York w Stony Brook, Stony Brook, NY 11794-8161.
[hasła pokrewne: wdrożenia magento, busulfan, alprazolam ]
[więcej w: dom na przeklętym wzgórzu cda, cysta naskórkowa, cystoskopia boli ]